Hosting Lublin

Serwery wirtualne dla firm

Czy wtyczka Yoast to dobre rozwiązanie dla SEO

Popularność wtyczki Yoast jest niemal tak samo duża jak popularność samego WP. Dlaczego? Otóż wtyczka Yoast uchodzi za niezwykle użyteczną, jest darmowa i w zasadzie dla każdego. Odpowiada na zmienne algorytmy wyszukiwarek i nie wymaga znajomości SEO. Co więcej wtyczka świetnie radzi sobie z językiem polskim i nieustannie jest rozwijana. Czy zatem ma jakieś wady?

Wtyczka Yoast – Plusy instalacji

Wtyczka Yoast SEO ma za zadanie wesprzeć pozycjonowanie witryn opartych o CMS WordPress i tak faktycznie jest. W mniejszym lub większym stopniu wtyczka ta zadba o SEO witryny. Z pewnością nie zaszkodzi pozycji w Google, jednak wtyczka nie zrobi niczego sama. Potrzebna jest jej obsługa. Wtyczka to zaledwie przyjazny graficznie edytor, wymagający uzupełnienie treścią. Instalacja wtyczki Yoast nie jest absolutnie obowiązkowa, jednak ponad 5 milionów użytkowników WP już ją pobrało i zainstalowało. Co tak naprawdę „robi” wtyczka? Ten darmowy element pomaga zarządzać SEO witryny w najbardziej podstawowy sposób. Na etapie publikacji treści podpowiada co należy dodać, aby pozycja witryny w Google była bardziej atrakcyjna i konkurencyjna. Dzięki temu nie zapomnimy o SEO, a systematycznie możemy poprawiać content. Co więcej wtyczka w obsłudze jest intuicyjna. Jeśli zależy nam na zaawansowanych jej ustawieniach i maksymalizacji korzyści warto sięgnąć po poradnik użytkownika i szereg kursów z obsługi Yoast.

wtyczka yoast

Narzędzie amatorów

Wtyczka WP Yoast to doskonałe narzędzie dla laików, którzy nie chcą inwestować w profesjonalne SEO. Jednocześnie chcą w jakikolwiek sposób zadbać o dobrą pozycję w wyszukiwarce dla swojej strony, bloga, sklepu online. Jednak jak każde narzędzie, i to ma swoje wady. Aby wtyczka wspomogła pozycję strony niezbędny jest dobry content. Ilość i jakość treści jest pożywką wtyczki. Dzięki wtyczce zyskujemy automatyczny tytuł i podgląd opisu, a także podpowiedzi co do długości tytułu i opisu, jak również wskaźniki w odniesieniu do słów kluczowych. To nieoceniona pomoc dla początkujących, nie mających jeszcze rozeznania jak optymalizować treści witryny. Analiza treści dla każdego wpisu na stronie pozwala zadbać o dobry content nie tylko wybranych fragmentów. Na bardziej zorientowanych czeka możliwość poprawiania, uzupełniania adresów URL, gdzie za pomocą wtyczki można wplatać słowa kluczowe, frazy pod pozycjonowanie.

Opcja dla webmasterów

Oprócz podstawowej wersji wtyczki Yoast posiada również wersję Premium, która jest odpłatna, ale też daje o wiele większe możliwości w zakresie korzystania. Jeśli jesteś amatorem pozycjonowania z pewnością wersja Premium jest ci zbyteczna, jednak mając pojęcie o SEO warto wykupić dostęp Premium chociażby z powodu możliwości wykonywania rozmaitych przekierowań. Ponadto wersja Premium pozwala na pozycjonowanie strony na więcej niż jedną frazę kluczową. W wersji rozszerzonej można również monitorować SEO witryny w social mediach.

Czy wtyczka Yoast to dobre rozwiązanie dla SEO
Przewiń na górę