Hosting Lublin

Serwery wirtualne dla firm

Najważniejsze parametry hostingu, o których powinieneś wiedzieć

Przy ogromnym wyborze ofert hostingu na rynku nie jest łatwo zdecydować się na jedną propozycję. Coraz częściej zwracamy uwagę na parametry techniczne, opcje dodatkowe w pakiecie lub w cenie hostingu niżeli na sama cenę usługi. Wybór hostingodawcy nie może być przypadkiem z uwagi na trudność migracji serwera w trakcie trwania umowy, czy nawet po jej zakończeniu. Dlatego też warto poświęcić nieco więcej czasu na analizie dostępnych ofert i adekwatność do ich do naszych potrzeb. Poznaj najważniejsze parametry hostingu, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Najważniejsze parametry hostingu

Przede wszystkim zdecydować należy o rodzaju serwera. Czy chcemy zainwestować w serwer VPS, współdzielony czy dedykowany. Rodzaj serwera definiuje niejako kolejne cechy. Ponadto określić należy pojemność serwera jaka byłaby optymalna do aktualnych i przyszłych potrzeb. Im więcej multimediów na stronie tym potrzebna jest większa pojemność serwera. Co do zasady firmowym stronom 1GB wystarcza jednak mając aspiracje stworzyć rozbudowany serwis informacyjny, czy sklep internetowy warto pomyśleć o większej pojemności. Istotne parametry serwera to jego stabilność, szybkość działania, bezawaryjność i bezpieczeństwo. Na drugim miejscu winien być transfer hostingu. Kluczową cechą witryny w XXI wieku jest szybkość jej ładowania. Przy dużym ruchu na stronie niezbędny jest wydajny transfer danych serwera. Każdy użytkownik korzystający z witryny pobiera dane z serwera. Im transfer jest szybszy tym strona działa płynniej, szybciej.

najważniejsze parametry hostingu

Ilość domen a jeden hosting

Zarządzając wieloma stronami www warto zainwestować w jeden hosting umożliwiający podpięcie wielu domen na jednym serwerze. Kupując serwer warto jest zatem zwrócić uwagę na parametr ilości domen. Kolejno wiąże się z tym ilość adresów www. Poza parametrami stricte technicznymi istotne znaczenie ma pomoc techniczna przez 24h oferowana użytkownikowi w razie potrzeby, czy warunki zerwania umowy przed czasem na jaki została zawarta, kwestie migracji serwera, czy reakcja na wystąpienie awarii.

Bezpieczeństwo i renoma hostingodawcy

Nie bez znaczenia jest renoma hostingu. Nieznani hostingodawcy, nieliczący się na rynku mają o wiele trudniej przekonać swoją ofertą klienta. Zdecydowanie więcej ufamy firmom sprawdzonym o ugruntowanej opinii, poleconym wśród użytkowników. Na reputacje hostingu niewątpliwie wpływ ma bezpieczeństwo. Nikt nie chce utracić swojej strony, być ofiara ataku hakerskiego itp. Dlatego kluczowy jest poziom zabezpieczeń i awaryjności serwera. W ramy dbania o bezpieczeństwo wpisują się automatyczne kopie zapasowe, rozmieszczenie serwerów hostingowych w różnych częściach świata itp.

Najważniejsze parametry hostingu, o których powinieneś wiedzieć
Przewiń na górę