Hosting Lublin

Serwery wirtualne dla firm

Najważniejsze parametry hostingu, które warto znać.

Wybierając usługę hostingową warto przeanalizować różne opcje. Firmy oferujące hosting zazwyczaj umożliwiają zakup konkretnych pakietów dedykowanych mniejszym użytkownikom, jak i bardziej zaawansowanym i wymagającym klientom. Poza wielkością przestrzeni serwera warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak bezpieczeństwo serwera, jego stabilność, możliwość uzyskania pomocy technicznej, a także cena. Nie zawsze to co jest tańsze jest gorsze i przeciwnie. Ponadto promocje miewają swoje haczyki, na które należy uważać. Zanim zwiążemy się umową z hostingodawcą należy ją dokładnie przeczytać, zwłaszcza warunki jej zerwania, ewentualne kary umowne jakimi klient może zostać obciążony itp. Dobrym rozwiązaniem i pomocą w wyborze hostingodawcy jest zapoznanie się z raportami i rankingami hostingów. Porównywarki hostingów uwzględniają najważniejsze kryteria oceny usługi. Łatwiej będzie nam wybrać hosting odpowiadający naszym potrzebom. Należy pamiętać, że dobry hosting to nie tylko komfort korzystania, gwarancja zadowolenia ale i realne oszczędności. Poznaj najważniejsze parametry hostingu.

Zanim podejmiemy decyzję poznaj najważniejsze parametry hostingu

Wiele mówi się o tym, by zwrócić uwagę na parametry hostingu, jednak jakie to parametry warunkują dobrą jakość hostingu? Najważniejszym parametrem jest pojemność serwera. Zawsze dobrze jest wybrać większą przestrzeń niżeli jest nam potrzebna, uwzględniając przyszły rozwój i rosnące potrzeby. Jeżeli masz w planie zamieszczać na stronie www wiele multimediów, fotografii dobrej jakości warto zadbać o przestronny serwer. Warto zwrócić uwagę na możliwość podziału serwera na poszczególne usługi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku partycji dysku komputera osobistego. U większości hostingodawców w dowolnym momencie trwania umowy można zwiększyć przestrzeń serwera. Oczywiście od wielkości serwera zależy opłata za usługę. Wybierając pakiet wielkości serwera należy uwzględnić także zasoby poczty email, załączników przesyłanych w poczcie, jak też objętość baz danych strony.

Drugim pod katem ważności elementem na jaki koniecznie należy zwrócić uwagę kupując hosting jest transfer danych. Każde odwiedziny witryny generują pobieranie danych w czasie. Im więcej osób w tym samym momencie odwiedza witrynę, tym większy transfer jest nam potrzebny. Tym samym niewielkim stronom wystarczy podstawowy transfer kilku GB. Warto w tym miejscu podkreślić iż oferty bez limitu transferu są podchwytliwe, gdyż każdy hosting ma określoną przepustowość łącza. Brak limitów dotyczy jedynie braku ograniczeń wynikających z umowy, nie zaś z maksymalnych osiągów technicznych.

Najważniejsze parametry hostingu

Konta FTP

Istotnym parametrem serwera są konta FTP. FTP, czyli File Transfer Protocol pozwala wysyłać pliki bezpośrednio na serwer. Usługa hostingu zawiera określoną liczbę kont FTP. Kolejno ważna jest ilość obsługiwanych domen oraz adresów e-mail. Ma to znaczenie, gdy w obszarze jednego serwera, jednej usługi działało kilka stron www równolegle. To wygodne rozwiązanie w zarządzaniu, przekłada się na łatwość obsługi hostingu. Często wymienianym parametrem są bazy SQL, dzięki którym strony internetowe mogą być dynamiczne. Bazy danych MySQL umożliwiają udostępnienie wielu funkcji użytkownikom witryny (takich jak wyszukiwarka czy forum), ponadto minimalizują miejsce na serwerze, jakie zajmuje witryna. Dobry hosting winien oferować więcej niż jedną bazę SQL.

Kluczowe bezpieczeństwo

Bardzo ważne dla serwera jest jego bezpieczeństwo. Chodzi o kwestie ewentualnego ataku hakerskiego, stabilizacji działania, jak również back up danych. W zależności od hostingodawcy jak i wykupionego pakietu usług back up może być wykonywany z automatu w określonym czasie. W tym parametrze mieści się również kwestia wyboru serwera współdzielonego lub dedykowanego. Jeśli chodzi o kontekst bezpieczeństwa dobrze jest też wspomnieć o pomocy technicznej na wypadek problemów z usługą. Hostingodawcy winni taką pomoc udostępnić i realizować wobec użytkowników nieodpłatnie i na wysokim poziomie.

Najważniejsze parametry hostingu, które warto znać.
Przewiń na górę