Hosting Lublin

Serwery wirtualne dla firm

Dlaczego warto mieć swoją domenę

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko by zacząć działać w sieci. Aby uruchomić serwis WWW potrzebna jest zarówno domena, jak i hosting, serwer na którym będzie umieszczona witryna. Dopiero trzy wspomniane elementy pozwalają na udostępnienie klientom, użytkownikom treści w Internecie. Szereg webmasterów oferuje kompleksową usługę wykonania strony www zapewniając tym samym zarówno domenę, jak i hosting w cenie. Warto jednak przypilnować, by rejestracja domeny była na jej docelowego właściciela, nie zaś na agencję reklamową. Zaletą korzystania z domen proponowanych przez webmasterów jest to, iż nie mając własnego pomysłu na adres uzyskamy pomoc doświadczonych profesjonalistów przy jej wyborze. Z poniższego artykuły dowiesz się dlaczego warto mieć swoją domenę.

Dlaczego warto mieć swoją domenę?

Własna strona internetowa to obecnie standard wśród przedsiębiorców nie tylko tych działających online, ale w każdej firmie. Jeśli chodzi o domeny, sytuacja jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana. Mając stronę lub chcąc takową stworzyć dobrze jest pomyśleć o zakupie na własność domeny internetowej. Jej koszt zależny jest od wielu czynników i może wynieść zero złotych, kupując w promocji, jak i wiele tysięcy złotych gdy musimy domenę odkupić z drugiej ręki.

Posiadanie własnej domeny internetowej jest opłacalne na wielu płaszczyznach. Korzystanie z darmowych opcji, zwłaszcza subdomen niesie ryzyko, że pewnego dnia domena główna zniknie, przestanie działać a wraz z nią i nasza subdomena. Ponadto subdomena wydłuża adres naszej witryny, co negatywnie wpływa na popularność strony w sieci, również w Google jeśli chodzi o pozycjonowanie.  Bardzo często zakup domeny powiązany jest z usługą hostingową, ale nie jest to warunkiem koniecznym. Kupując hosting firmy hostingowe chcąc klientów zachęcić do skorzystania z oferty oferują domenę w promocyjnej cenie lub wręcz nieodpłatnie. Domenę wykupić można na rok lub krócej, ale i dłużej. Jeśli jesteśmy przekonani do danej domeny warto opłacić abonament z góry nawet na dziesięć lat, by po drodze nie zapomnieć o wpłacie i tym samym utracić swój adres witryny przez niedopatrzenie, pomyłkę.

Bezwzględnie atutem posiadania domeny jest jej wartość, realna cena rynkowa. Wiele domen stanowi inwestycję, gdyż z czasem drożeją. Im są one mniej dostępne, tym są droższe gdybyśmy chcieli je odsprzedać. Posiadanie domen, na które ma ochotę konkurencja daje nam przewagę w biznesie online, co jest kolejnym z plusów. Wiele osób zajmuje się jedynie skupowaniem i odsprzedawaniem domen.

Dlaczego warto mieć swoją domenę

Co jeszcze warto wiedzieć?

Domena internetowa to element tożsamości firmy, podobnie jak nazwa czy logo przedsiębiorcy. Najczęściej domenę internetową wybiera się raz, na początku działania firmy w sieci, chociaż zdarza się też zmiana adresu strony gdy domena ma już ugruntowaną pozycję w Google. Domena winna być spójna z nazwą firmy, chociaż coraz częściej jedna firma zakłada dziesiątki sklepów online o rozmaitych adresach, które oferują ten sam towar. O nazwie firmy dowiadujemy się dopiero z faktury, zaś same sklepy online posiadają adresy kojarzące się z asortymentem jakim dysponują w sprzedaży. Domena winna być krótka, zwięzła, czytelna i łatwa do zapamiętania.

Jedną z korzyści płynących z posiadania domeny jest to, iż domena może stać się elementem marketingowym, promocyjnym. W XXI wieku adres internetowy bywa bardziej istotny od rzeczywistego. Nawet jeśli jeszcze nie posiadamy strony, firmy, ani tez sławy warto zainwestować w domenę. Nie są to duże koszty, tymczasem jest jak znalazł w chwili gdy zaistnieje taka potrzeba. Rejestracja domeny jest dziecinnie prosta i trwa minuty. Nasze wymyślone adresy stron można łatwo sprawdzić w serwisach do tego stworzonych, czy są wolne, dostępne do rejestracji. Na szczęście istnieje wiele rozszerzeń domen, dzięki czemu z popularnych nazw może korzystać kilka podmiotów. Jeśli mamy taką możliwość zakładając firmę i rejestrując domenę warto wykupić domeny z wszystkimi rozszerzeniami tej nazwy na własność. Unikniemy wtedy czarnego PR, konkurencji, pomyłek itd. Do najpopularniejszych domen należą te z końcówką eu i pl. Jednak wciąż wiele firm decyduje się na adresy z końcówką biz, com, org itd.

Dlaczego warto mieć swoją domenę
Przewiń na górę